Gabinet podologa w Gdańsku — zabiegi i leczenie stopy

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem i zapobieganiem chorobom stóp. Podolog Gdańsk oferuje szeroki zakres usług, od profilaktyki po leczenie zaawansowanych chorób. W ramach profilaktyki podolog proponuje pacjentom regularne badania stóp oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Zabiegi te służą utrzymaniu stanu stopy w jak najlepszym stanie oraz uniknięciu rozwoju poważniejszych problemów zdrowotnych.

Zabiegi te służą utrzymaniu stanu stopy w jak najlepszym stanie oraz uniknięciu rozwoju poważniejszych problemów zdrowotnych. W ramach zabiegów podologicznych oferujemy:
-Leczenie wrastających paznokci
-Leczenie modzeli i odcisków
-Leczenie schorzeń stopy

-Profesjonalne doradztwo w zakresie pielęgnacji i higieny stóp

Konsultacja podologiczna stóp w Gdańsku

Celem konsultacji podologicznej jest ocena stanu zdrowia stóp oraz dobranie odpowiednich form leczenia. Konsultacja podologiczna obejmuje badanie stanu skóry i paznokci, a także ocenę struktury kości i mięśni. Podczas konsultacji lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak USG czy RTG, w celu ustalenia dokładnej przyczyny problemu.

Zabieg pedicure leczniczy

W sposób bezbolesny za pomocą odpowiednio dopasowanych narzędzi (skalpel, dłuto) oraz frezów, usuwany jest zrogowaciały naskórek (odciski, modzele, nagniotki). Opracowanie paznokci przerośniętych, zgrubiałych oraz wałów paznokciowych, zastosowanie odpowiednio dobranych kremów i preparatów. Podczas podstawowego zabiegu podologicznego używa się wysterylizowanych narzędzi, co zapewnia klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi.

Zabieg pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, który polega na opiłowaniu paznokci, odsunięciu skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórka. Na koniec zabiegu płytka paznokcia może być pomalowana odżywką, lakierem zwykłym lub hybrydowym.

Założenie klamry ortonyksyjnej

Klamra Frasera – Drutowa, jednoczęściowa klamra z drutu niklowo – chromowego, ukształtowana indywidualnie do potrzeb paznokcia. Wykazuje największą skuteczność wśród klamer drutowych. Aplikuje się pod boczne brzegi paznokcia w miejscu wrastania nie wyżej niż 1/3 paznokcia. Możliwość aktywacji jedno lub dwustronnej.

Klamra Tytanowa – Klamra tytanowa wykonana jest z elastycznego łuku, ze stopu niklowo-tytanowego. Grubość łuku dobiera się do potrzeb pacjenta, w zależności od stopnia wrastania/wkręcenia paznokcia oraz grubości płytki paznokciowej. Tak jak wszystkie inne klamry na paznokcie, tak i klamra tytanowa, przytwierdzona do płytki paznokcia “wyciąga” paznokieć w górę.

UniBrace – to system tworzenia klamer na wkręcające i wrastające paznokcie. Klamra wykonana jest ze stali chirurgicznej – implantacyjnej. Do pracy wykorzystujmy różnej grubości drut w zależności od stopnia wrastania/wkręcania oraz grubości płytki paznokciowej. Klamra UniBrace jest mocowana przy pomocy specjalistycznych kompozytów utwardzanych lampą polimeryzacyjną LED. Metoda ta jest bardzo skuteczna przy terapii wrastających i wkręcających się paznokci, jak również po zabiegach chirurgicznych.

Opracowanie paznokcia zmienionego chorobowo u podologa w Gdańsku

Przy użyciu narzędzi usuwany jest nadmiar zgrubiałego, chorego paznokcia, a następnie aplikowane są odpowiednie preparaty regenerujące i działające przeciwbakteryjnie i grzybobójczo.

Protetyka paznokcia

Rekonstrukcję płytki paznokciowej wykonuje się w przypadku wystąpienia ubytku paznokcia na skutek uszkodzenia mechanicznego lub z powodu zaistniałych zmian chorobowych.

Opracowanie pękających pięt

Zabieg polega na usunięciu nadmiernego rogowacenia za pomocą skalpela oraz odpowiednio dobranego frezu.

Opracowanie paznokci zdrowych

Skrócenie narzędziami podologicznymi, oszlifowanie i wygładzenie płytki paznokcia frezami oraz oczyszczenie wałów paznokciowych sondą podologiczną.

Usunięcie odcisków/ modzeli

Leczenie polega na delikatnym mechanicznym ścieraniu zmiany. Po usunięciu stosowane są preparaty zmiękczające.

 

Odcisk powstaje w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka w odpowiedzi na ucisk. Tworzą się zwykle na palcach stóp, gdzie kości są bardziej wydatne i powodują ocieranie się skóry o but, ziemię czy inne kości. Zdarza się, że warstwa rogowa, która nie może się oddzieli, powoduje powstanie rdzenia wnikającego w skórę, zwiększając ból.

Usunięcie brodawek (kurzajek)

Za pomocą ostrza dłuta lub skalpelu usuwane są chorobowo zajęte miejsca na skórze.

 

Okres inkubacji, czyli czasu, jaki upływa od momentu zarażenia się wirusem do wystąpienia objawów może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. Sama choroba może trwać również od kilku tygodni do kilku miesięcy.

 

TO SAMO ODNOSI SIĘ DO TERAPII.

Podolog Gdańsk — Inne zabiegi podologiczne.

Zabieg elektrokoagulacji

Polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości do ścięcia białek tkanek zmienionych chorobowo w wyniku ich uszkodzenia termicznego/wypalenia. Podczas zabiegu nakłuwa się elektrycznie naładowaną igłą jak największą liczbę komórek brodawki, które rażone prądem, ulegają zniszczeniu, poprzez wypalenie. Na zakończenie zabiegu stosujemy opatrunek, w połączeniu z lekiem lub maścią przeciwwirusową. Musimy pamiętać, że brodawki to zmiany wirusowe i do całkowitego pozbycia się uciążliwych zmian na stopie, potrzebne może być kilka wizyt w gabinecie podologicznym.

Orteza silikonowa
Deformacje stóp często prowadzą do tworzenia się w miejscach przeciążonych bolesnych modzeli i odcisków. Po ich usunięciu pacjenci powinni być zaopatrywani w specjalne odciążenia tak, by opracowane miejsca na stopach nie miały przez jakiś czas bezpośredniego kontaktu z podłożem.
Takie odciążenia, z uwagi na używany materiał, mają jednak ograniczaną trwałość i skuteczność – są to rozwiązania krótkotrwałe. Chcąc pomóc pacjentowi na dłużej, podolog może wykonać indywidualne ortezy silikonowe. Są to odciążenia, ale spersonalizowanie i o znacznie dłuższej trwałości – rozwiązania dobrane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Mają one za zadanie np. podtrzymywanie palców młotkowatych, oddzielenie palucha od palca drugiego, ochronę miejsca narażonego na powstanie odcisków itp.
Opatrunek odciążający z preparatem
Celem takiego opatrunku jest odciążenie nadmiernie uciskanego miejsca i zaaplikowanie preparatu na ranę.
Usunięcie krwiaka podpaznokciowego
Przy użyciu frezarki w zależności od przypadku płytka paznokcia zostaje nawiercona i odpowiednio skrócona.
Wrastający paznokieć – wycięcie wrastającego elementu
Dla szybkiej ulgi w bólu – za pomocą odpowiednich narzędzi i preparatów usuwana jest wrastająca część paznokcia.
Badanie stóp w celu wyeliminowania problemów.
Badanie bakteriologiczne
Badanie polega na pobraniu wymazu z rany. Próbka następnie trafia do certyfikowanego laboratorium. Lekarz , na podstawie wyniku badania, decyduje o odpowiedniej metodzie leczenia i skutecznej antybiotykoterapii celowanej. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom z przewlekłym stanem zapalnym i ziarninie przy wrastających paznokciach.
Badanie mykologiczne
Grzybica paznokci stóp jest trudna do wyleczenia, zwłaszcza gdy odpowiedni rodzaj grzyba hodowany jest przez odpowiednio długi okres życia. Grzyby wywołujące grzybicę to: dermatofity, drożdżaki i pleśniawce. Leczenie dermatologiczne trudnych przypadków grzybic jest zazwyczaj długotrwałe i nie zawsze przynosi szybką poprawę. W celu szybszego wyleczenia grzybów w skórze lub na płytce paznokcia zalecane jest wykonanie dokładnego badania mykologicznego, które zapewni rozpoznanie i zróżnicowanie odpowiedniego rodzaju grzyba.

Podolog Gdańsk — umów się na wizytę.

Podolog CAMIRA to gabinet, w którym można uzyskać fachową pomoc u specjalisty podologa. W tym miejscu pracują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy służą pomocą i doradztwem każdemu pacjentowi. Podolog Gdańsk oferuje swoim pacjentom dokładne badania, dzięki którym możliwe jest postawienie trafnego rozpoznania i zastosowanie odpowiedniego leczenia. W naszym gabinecie oferujemy wiele metod zabiegów podologicznych. 

Takie odciążenia, z uwagi na używany materiał, mają jednak ograniczaną trwałość i skuteczność – są to rozwiązania krótkotrwałe. Chcąc pomóc pacjentowi na dłużej, podolog może wykonać indywidualne ortozy silikonowe. Są to odciążenia, ale spersonalizowanie i o znacznie dłuższej trwałości – rozwiązania dobrane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Mają one za zadanie np. podtrzymywanie palców młotkowatych, oddzielenie palucha od palca drugiego, ochronę miejsca narażonego na powstanie odcisków, itp. 

Umów się na wizytę do podologa online lub telefonicznie

Przewiń na górę